Obrazek użytkownika aparatos

Syrena na 8 SRS

Juz od dawna siedzial w mojej glowie plan wystartowania SYRENA w jakims rajdzie.

Najlepsza okazja okazal się STUDENCKI RAJD SAMOCHODOWY organizowany przez Sekcje Rajdowa Politechniki Slaskiej! I takim oto sposobem po dlugich zmaganiach ze sprzęgłem 1 maja 2004 roku razem z Michalem Krauze( pilot) wystartowalismy w 8SRS !!

Start niestety nie przebiegł tak jakbym sobie tego życzył , ale było super ! Wystartowalo ponad 80 załóg , my jechaliśmy z numerem 55 !

Na pierwszym odcinku niefortunnie wjechaliśmy na krawężnik i takie "pieńki" drzewek, na których uszkodziłem sobie blotnik !! :( 
Ta próba okazala się jedyną , którą pokonaliśmy sprawnym autem! Bo już na „dojazdówce” na nastepną okazalo się ,ze mamy problemy z wrzucaniem biegów, na 2 próbie urwaliśmy rurę wydechową, przez co straciliśmy duzo czasu i zaliczyli „taryfe” na nastepnych też mielismy problemy rożnej maści , z biegami, linka gazu, wydechem !! jak się okazało przyczyna wszystkich tych problemów bylo to, ze urwały się wszystkie poduszki pod silnikiem i skrzynią?  pod silnikiem już miałem urwana przed startem, ale brakło czasu, żeby wymienić, a reszta poleciała podczas jazdy! Czego efektem było przesuwania zespolu napedowego , co powodowalo wszystkie powyższe usterki!   

Mimo uszkodzen pojazdu, nad którymi ubolewam impreza była bardzo udana, Syrena wzbudzila bardzo duze zainteresowanie kibicow i zawodnikow! Najważniejsze jest to ,ze ukończyliśmy impreze i dobrze się bawili a dodatkowo przypomnielismy  , ze jeszcze istnieja i będą istniały takie pojazdy jak syrena model 105 , którym nie straszny jest nawet rajd samochodowy!!

Artykuł napisany w 2004 roku dla portalu autko.com
Paweł Soszka

 

 

 

 

Tags: 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.